• امروز : یکشنبه 15 تیر 1399

رئیس سازمان پدافند غیر عامل کشور شرکت برق منطقه ای خراسان در خصوص توجه به پدافند غیر عامل در بین شرکت های برق کشور نمونه است

رئیس سازمان پدافند غیر عامل کشور
شرکت برق منطقه ای خراسان در خصوص توجه به پدافند غیر عامل در بین شرکت های برق کشور نمونه است
 تاریخ ایجاد : 23 مرداد 1398 -- 15:12  تعداد بازدید : 590   

سردار دکتر غلامرضا جلالی رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور در سفر به مشهد از پروژه های شرکت برق منطقه ای خراسان بازدید کرد. به گزارش روابط عمومی شرکت برق منطقه خراسان ، در این بازدید که مهندس ریاحی مدیر عامل شرکت برق منطقه ای خراسان و جمعی از معاونین این شرکت حضور داشتند ، سردار جلالی  ضمن بازدید از تونل انرژی و پست GIS مشهد با اقدامات شرکت برق منطقه ای خراسان در زمینه پدافند غیر عامل نیز آشنا شد.

در این بازدید رئیس سازمان پدافند غیر عامل کشور در گفتگویی اظهار داشت : شرکت برق منطقه ای خراسان در خصوص توجه به پدافند غیر عامل در بین شرکت های برق کشور نمونه است .

سردار جلالی خاطرنشان ساخت : شرکت برق منطقه ای خراسان از گذشته توجه خاصی به پدافند غیر عامل داشته است و اقدامات خوبی در این زمینه انجام داده است . وی درخصوص پست های GIS  اظهار داشت : اجرای اینگونه پست ها جزو طرح های  مهمی بوده که در شرکت برق منطقه ای خراسان اجرا شده است . وی همچنین به تولید DCS بومی اشار کرد و بیان داشت : صنعت برق در زمینه نرم افزار به خارج از کشور وابسته بود ولی با طراحی و اجرای DCS بومی توسط متخصصان شرکت برق منطقه ای خراسان ، گام مهمی در زمینه  پدافند غیر عامل و عدم وابستگی به خارج برداشته شد .

وی همچنین گفت : امید است با اجرای تونل انرژی در شهر مشهد خدمات بهتری به شهروندان ارائه شود و در عین حال موارد ایمنی و پدافند غیر عامل نیز رعایت شود .سردار جلالی صنعت برق را جزو زیرساخت های اصلی در کشور عنوان کرد و تصریح کرد : بخش زیادی از خدمات در کشور به برق وابسته است که اهمیت آن  را نشان می دهد و همچنین تداوم کار و تولید برق به زندگی روز مره مردم مرتبط است که لازم است  مدیران صنعت برق در خصوص پدافند غیر عامل توجه    ویژه ای داشته باشند .

وی در پایان توصیه کرد : ضرورت  تداوم کارکرد شرکت های برق را  در بخش های تعمیرات ، بهره برداری و نگهداری خواستار شد و در این خصوص حتما باید تمرین و مانور هایی انجام گیرد تا آمادگی ها همیشه حفظ شود .

در این بازدید مدیر عامل شرکت برق منطقه ای خراسان در خصوص تونل های انرژی اظهار داشت : یکی از مسائل مهم در شهر های بزرگ ، توجه به  پدافند غیر عامل و همچنین مبلمان شهری است  که در این راستا شرکت برق منطقه ای خراسان اقدام  شبکه های انتقال  برق را به شکل تونل انرژی اجرا کرده است.

 مهندس ریاحی افزود : شرکت  منطقه ای  خراسان زیر ساختی را فراهم کرده که امکان توسعه شبکه برق در مشهد برای سالهای آینده فراهم شود . وی خاطرنشان ساخت : به این منظور از سالهای گذشته به همت متخصصان این شرکت ، احداث تونل های انرژی آغاز شده که در حال حاضر حدود 13 کیلو متر تونل انرژی در  شهر مشهد احداث گردیده و10 کیلومتر دیگر دردستور کار قرار دارد

مدیر عامل شرکت برق منطقه ای خراسان در ادامه با اشاره به اینکه در سالهای آینده شبکه های برق از طریق همین تونل ها منتقل خواهد شد  ، اظهار داشت : هزینه اجرایی تونل های انرژی حدود شش برابر شبکه های هوایی است  که با توجه به گران بودن زمین در شهرهای بزرگ و بلند مرتبه سازی اینگونه تونل ها را توجیه می کند .

وی پدافند غیر عامل را نیز از اهداف دیگر احداث تونل انرژی عنوان کرد و افزود : با عبور شبکه های برق از طریق تونل های انرژی امکان ایجاد صدمات به شبکه های برق کمتر خواهد شد .وی در پایان شبکه برق را زیر ساخت زیر ساخت ها عنوان کرد که سایر خدمات به آن وابسته است .

کلمات کلیدی :
/

نظر شما

 
ثبت نظر
اخبار
پیک برق خراسان