• امروز : یکشنبه 15 تیر 1399

در سی ویکمین جلسه شورای هماهنگی امور حقوقی وزارت نیرو در مشهد مطرح شد؛ توجه وزارت نیرو پیشگیری از وقوع جرم است

در سی ویکمین جلسه شورای هماهنگی امور حقوقی وزارت نیرو در مشهد مطرح شد؛
توجه وزارت نیرو  پیشگیری از وقوع جرم است
 تاریخ ایجاد : 24 مرداد 1398 -- 15:12  تعداد بازدید : 610   

سی ویکمین جلسه شورای هماهنگی امورحقوقی وزارت نیرو درسالن جلسات مجموعه فرهنگی شرکت برق منطقه ای خراسان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت برق منطقه ای خراسان، در این جلسه که انجم شعاع معاون حقوقی، امورمجلس و پشتیبانی وزارت نیرو، مهندس ریاحی مدیر عامل شرکت برق منطقه ای خراسان، مهندس امانی مدیر کل دفتر حقوقی وزارت نیرو، مرتضوی معاون قضایی دادگستری خراسان رضوی و روسای شورای هماهنگی امور و مدیران حقوقی صنعت آب و برق کشور حضور داشتند، انجم شعاع بر توجه وزارت نیرو بر پیشگیری از جرم تاکید کرد.

وی افزود: در وزارت نیرو جلسات مشترک شورای حقوقی و مدیران حقوقی شرکت ها در استانها به صورت مشترک برگزار می شودکه این امر ضمن کاهش هزینه ها ، باعث هم افزایی خواهد شد. وی افزود: هماهنگی و تسریع در انجام امور از دیگر اهداف این اقدام است.

انجم شعاع خاطرنشان ساخت: هماهنگی شرکت های تابعه وزارت نیرو با دادگستری در استانها بسیار مهم است و لازم است تا حضور در شواری قضایی در اولویت کاری قرار گیرد.وی از دیگر اهداف دیگر برگزاری این جلسات را انتقال تجربیات و ایده ها دانست وگفت: وجود پرونده های حقوقی،مسائل پیچیده آن و تجربیان ارزشمند دوایر حقوقی شرکت های تابعه می توانددر انتقال تجربیات مفید باشد.

وی افزود: هم افزایی و انتقال تجربیات حدود2 هزارکارمند در دوایر حقوقی وزارت نیرو می تواند در کاهش پرونده های حقوقی بسیار موثر باشد.

وی درپایان اظهارداشت: لازم است تا عملکرد واحدهای حقوقی مورد ارزیابی قرار گیرد که در این راستا نرم افزار مربوطه و سامانه جامع حقوقی جهت تبادل اطلاعات طراحی شده است.

در ادامه مرتضوی معاون قضایی دادگستری خراسان رضوی در سخنانی اظهارداشت: در وزارت نیرو و شرکت های تابعه اقدامات خوبی در زمینه پیشگیری از جرم صورت گرفته است که باید این فعالیت ها گسترش یابد . وی افزود: در دادگستری خراسان رضوی کمیته حقوقی در حوزه انرژی تشکیل شده که در حوزه حقوقی و پیشگیری از جرم به مدیران صنعت آب و وبرق کمک کند.وی خاطرنشان ساخت: اقدمات حقوقی بایدمبتنی برپژوهش وتحقیق باشد و در این خصوص رویکرد تعاملی بین شرکت ها و مدیران مهم است.

مرتضوی باور مدیران را در زمینه مبارزه با فساد بسیار مهم دانست وگفت: ابلاغ بخش نامه به تنهایی کافی نیست بلکه لازم است تا مدیران بازدید میدانی داشته باشند.وی خلاقیت، کار جمعی،سرعت عمل و پاسخگویی سریع را از الزامات دوایر حقوقی شرکت ها عنوان کرد.

در ادامه سلیمانی معاون بازرسی سازمان بازرسی خراسان رضوی، استفاده بهتر و بیشتر از توان دوایر حقوقی شرکت های تابعه وزارت نیرو را خواستار شد وگفت: ارتباط دوایر حقوقی با دستگاههای نظارتی می تواند در کاهش تخلفات موثر باشد.

در این جلسه امانی مدیر کل دفتر حقوقی وزارت نیرو ضمن اشاره به توجه ویژه مقام عالی وزارت نیرو به جلسات شورای حقوقی وزارت نیرو؛ افزود: شورای حقوقی وزارت نیرو چهار کمیسیون زیر مجموعه دارد که مسائل حقوقی در این کمیسیون ها مطرح می شود.وی در ادامه ارتقاء جایگاه دفاتر حقوقی،پاسخگویی و نظارت بر دفاتر حقوقی شرکت ها را خواستار شد و اظهار داشت: 50 درصد دعاوی در وزارت نیرو مربوط در حوزه امور مربوط به قراردادها است که با نظارت بر قراردادها، بسیاری از مشکلات مرتفع می شود. 

کلمات کلیدی :
/

نظر شما

 
ثبت نظر
اخبار
پیک برق خراسان