• امروز : شنبه 29 شهریور 1399

وزیر نیرو در جمع خبرنگاران: چرخ توسعه و عمران در صنعت آب و برق با سرعت مطلوب در حال حرکت است/ ۹۰ درصد تجهیزات آب و برق کشور داخلی است

وزیر نیرو در جمع خبرنگاران:
چرخ توسعه و عمران در صنعت آب و برق با سرعت مطلوب در حال حرکت است/ ۹۰ درصد تجهیزات آب و برق کشور داخلی است
 تاریخ ایجاد : 04 اسفند 1398 -- 18:7  تعداد بازدید : 1064   

به‌گزارش روابط عمومی شرکت برق منطقه‌ای خراسان رضا اردکانیان امروز در حاشیه آیین بهره‌برداری پست ۴۰۰ کیلوولت و خط انتقال ۴۰۰ به ۱۳۲ از اسفراین به بجنورد در چارچوب هجدهمین هفته پویش #هرهفته_الف_ب_ایران در سفر به استان خراسان شمالی در جمع خبرنگاران، تصفیه‌خانه فاضلاب آشخانه و شبکه انشعاب‌های فاضلاب گلستان با سرمایه‌گذاری ۲۶۰ میلیارد تومان را دیگر پروژه‌هایی عنوان کرد که امروز در این سفر به بهره‌برداری می‌رسد.

وی گفت: بهره‌برداری از این پروژه‌ها در بخش برق نقش مهمی در پایداری شبکه و پذیرش نیازهای جدید دارد. امروز استان به رینگ ۴۰۰ کیلوولت کشور متصل و از برق پایدار برخوردار می‌شود، علاوه بر اینکه پذیرای سرمایه‌گذاری‌های جدید انرژی‌بر خواهد بود.

وی ادامه داد: در بخش فاضلاب هم امروز، شصت و پنجمین تصفیه‌خانه فاضلابی که در دولت تدبیر و امید ساخته شده به بهره‌برداری می‌رسد.

به گفته اردکانیان، به‌طور متوسط از نیمه سال ۹۲ تاکنون هر هفته یک تصفیه‌خانه فاضلاب وارد مدار بهره‌برداری شده است.

احتمال وقوع سیلاب در برخی مناطق

وزیر نیرو در عین حال گفت: همچنین پیش‌بینی سازمان هواشناسی این است که در روزهای آتی در کشور، برخی مناطق کشور با سیلاب‌هایی مواجه می‌شوند که دستور آماده‌باش‌های لازم داده شده و همکاری نزدیکی با استانداران و ستادهای مدیریت بحران استان‌ها صورت گرفته است.

وی گفت: امیدوارم سیلاب‌های محتمل پیش رو بیشتر منفعت برای کشور داشته باشند.

وزیر نیرو در عین حال خاطرنشان کرد: در ارتباط با صادرات برق هم قراردادها و تعهداتی داریم که سعی می‌کنیم با رعایت نیازهای داخلی خود به آنها عمل کنیم.

اردکانیان گفت: در فصل نسبتا سرد طولانی امسال، مصرف گاز در بخش گاز افزایش قابل ملاحظه‌ای پیدا کرده و با توجه به این که سهم بالایی از سوخت نیروگاه‌های کشور از گاز است درخواست همیشگی ما از مردم این است که در صرفه‌جویی بکوشند.

وی افزود: با حدود ۱۰ درصد صرفه‌جویی در مصرف گاز در بخش خانگی و تجاری قطعا دچار هیچ نوع خاموشی برنامه‌ریزی شده نخواهیم بود علاوه بر اینکه نیازهای انرژی کشور را هم پاسخگو خواهد بود.

وزیر نیرو اظهار داشت: در بخش آب و برق بیش از ۹۰ درصد تجهیزات ساخت داخل است، در بخش آب همه سدها و تصفیه‌خانه‌های آب و فاضلاب در داخل کشور ساخته و طراحی می‌شوند و در بخش برق هم علاوه بر این که سازنده تجهیزات هستیم، خدمات فنی و مهندسی هم صادر می‌کنیم.

کلمات کلیدی :
/

نظر شما

 
ثبت نظر
اخبار
پیک برق خراسان