• امروز : دوشنبه 10 آذر 1399

همزمان با سفر ریاست محترم جمهور به استان خراسان رضوی صورت گرفت؛ بهره برداری از ۵ پروژه شرکت برق منطقه ای خراسان

همزمان با سفر ریاست محترم جمهور به استان خراسان رضوی صورت گرفت؛
بهره برداری از ۵ پروژه شرکت برق منطقه ای خراسان
 تاریخ ایجاد : 11 آذر 1395 -- 8:26  تعداد بازدید : 1244   

همزمان با سفر دکتر روحانی رئیس جمهور به استان خراسان رضوی 5 پروژه شرکت برق منطقه ای خراسان با هزینه ای معادل ۳۱۰ میلیارد ریال به بهره برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی شرکت برق منطقه ای خراسان ، در مراسم بهره برداری از این پروژه ها که هم زمان از محل پست 400کیلوولت نیشابور برگزار گردید ، معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی،مهندس متولی زاده مدیرعامل شرکت برق منطقه ای خراسان، مهندس قریشی مدیرعامل نیروگاه خیام،فرماندار شهرستان نیشابور و دیگر مسئولین صنعت برق خراسان حضور داشتند.

دکتر روحانی رئیس جمهور در جلسه شورای اداری استان خراسان رضوی طی سخنانی اظهار داشت: افزایش مصرف برق صنعتی در استان خراسان رضوی نشانه رونق اقتصادی است.وی اظهار امیدواری کرد: با کمک دولت و بخش خصوصی شاهد افزایش فعالیت های اقتصادی باشیم.

در ادامه مهندس چیت چیان اظهار داشت: این پروژه ها با هدف تامین برق برای بخش صنایع و کشاورزی می باشد که ۹۵ درصد تجهیزات آن ساخت داخل می باشد. مهندس چیت چیان با اشاره به اینکه پیک مصرف برق در محدوده شرکت برق منطقه ای خراسان در تابستان امسال  3500 مگاوات بوده است، افزود: طرح توسعه بخش بخار نیروگاه های فردوسی و شیروان هرکدام به ظرفیت ۵۰۰ مگاوات در دستور کار است که تا تابستان سال آینده ۵۰۰ مگاوات آن به بهره‌برداری خواهد رسید وصرفه جویی سالانه صورت گرفته ناشی از اجرای این طرح ها ۲ میلیارد لیتر سوخت مایع می باشد.

در ادامه این مراسم مهندس  فلاحتیان معاون امور برق و انرژی وزیر نیرو  که از محل پست 400 کیلوولت نیشابور به صورت ویدئو کنفرانس گزارش می داد ، اظهار داشت: وزارت نیرو با درخواست ۱5۰۰ مگاوات درخواست جدید در این استان مواجه است که بر این اساس از سال ۱۳۹6 احداث 2000 مگاوات نیروگاه جدید در دستور کار قرار گرفته و هر سال ۵۰۰ مگاوات به ظرفیت نیروگاهی منطقه افزوده خواهد شد.مهندس فلاحتیان تصریح کرد: در دولت تدبیر و امید ، 1000میلیارد تومان شبکه های انتقال، فوق توزیع و توزیع در استان های خراسان احداث گردیده و ۱۰۰۰ میلیارد تومان پروژه  بخش تولید در دست ساخت می باشد.

معاون امور برق و انرژی وزیر نیرو در خصوص پروژه‌هایی که با حضور رئیس جمهور به بهره برداری رسید ، بیان داشت: افزایش ظرفیت پست 400 کیلوولت نیشابور به همراه 4 پست 132 کیلوولت با هزینه ای معادل ۳۱۰ میلیارد ریال به بهره برداری رسید.وی در پایان گفت: تا پایان تابستان سال آینده ۵۰۰ میلیارد تومان پروژه شبکه انتقال و فوق توزیع در استان خراسان احداث خواهد شد.

شایان ذکر است درحاشیه نشست شورای اداری استان خراسان رضوی، با دستور دکتر روحانی رئیس جمهور، بهره‌برداری از طرح‌های شرکت برق منطقه‌ای خراسان به صورت ویدئو کنفرانس توسط مهندس فلاحتیان معاون وزیر نیرو در امور برق وانرژی آغاز شد.

کلمات کلیدی :
/

نظر شما

 
ثبت نظر
اخبار
پیک برق خراسان